Vízilabda

Vízilabda: az olaszok legyőzték Kásásékat!

""

Az első negyedben Kiss Gergely góljával megszereztük a vezetést, de Olaszország Pietro Figlioli találatával előbb kiegyenlített, majd Valentino Gallo révén előnybe került. A játékrész közepén Gallo ismét bevette Nagy Viktor kapuját, így a regnáló világbajnok 3-1-re elhúzott. Hárai Balázs találatával egy gólra felzárkóztunk. Az első negyedben 3-2-re végeztek a csapatok.

A második játékrészben Biros Péter hatalmas góljával kiegyenlített a magyar válogatott. Biros találata után kialakult egy adok-kapok, amely a negyed vége-felé megtörhetett volna, ugyanis Hárai lövését bravúrral védte a világ legjobb kapusának tartott, Stefano Tempesti. Az ellentámadásból, azonban az olaszok sem tudtak gólt dobni, így maradt a 6-6. Az első két negyed után 8-7-re vezetett Olaszország.

A harmadik negyedben mindkét válogatott védekezése feljavult, így nyolc perc alatt csak három gól született. A felvonás második percében Kásás Tamás vette be Tempesti kapuját, majd a gól után az olasz kapus megbabonázta a magyar játékosokat. Az olaszoknál Matteo Aicardi és Deni Fiorentini is eredményes tudott lenni. Az utolsó játékrészre sajnos kétgólos előnnyel fordulhattak az olaszok.

A negyedik felvonásban a magyar válogatott mindent elkövetett az egyenlítésért, de Tempesti fantasztikusan védett. A hatodik percben Madaras Norbert találatával egy gólra felzárkóztunk, de a pontatlan játékunknak köszönhetően az olaszok 10-9-re megnyerték a mérkőzést. Érdekesség, hogy az utolsó percben kettős emberelőnyből sem tudtunk gólt dobni.